S jarem se vyklubalo na svět papírové kuře

Obvykle se prý z vejce vylíhne kuře za 21 dní. Vaše papírové asi tak za 21 minut. Stačí vytisknout 3 stránky, popadnout nůžky, lepidlo a pastelky nebo fixy. Tohle kuře se taky umí znovu schovat do vejce a vyklubat rychleji, než byste řekli „jednadvacet“.

Sesumírovala jsem 3 díla do jedhoho PDF-sešitu s názvem Papírové kuře na 3 způsoby, kde ke každému výtvoru najdete kromě přesně vyrýsovaných šablon k vystřižení také podrobný návod.

kuřátka z papíru - vylíhnutí - vejce

kuřátka z papíru - vylíhnutí - kuře

Jednotlivá díla jsem nazvala Vylíhnutí, Pozdrav a Schovka. Vylíhnutí a Pozdrav zvládne vytvořit s vaší asistencí a instrukcemi i dítě předškolního věku. U třetího výtvoru s názvem Schovka už budete tvůrcem převážně vy a menší děti v roli asistenta.

Všechny 3 výtvory jsou takzvaně „pop-up“. Výraz pochází z anglického „pop up“, což by se dalo přeložit jako „vyskakovat“. Proto se dnes pojem „pop-up“ užívá také pro „vyskakovací okno“ na webových stránkách. V tomto případě ale píšu o papírových modelech, které jsou placaté a přesto prostorové. A tím překvapivé a působivé.

Malým umělcům jen omalovánky nestačí. Tyto pop-up vystřihovánky ale určitě zaujmou. Věřím, že konečný výsledek vaší spolupráce nadchne nejen děti.

Stáhněte si eBook Papírové kuře na 3 způsoby, vytiskněte a tvořte!

Ať se dílo podaří!

Mou celoživotní zálibou jsou pohyblivé knihy. Ukazuji nejen dětem, že kouzlem každé ruky mohou z obyčejného papíru vznikat neobyčejná díla. Více o mém příběhu se dočtete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • právě k mání…