PopUpTober – říjnová výzva pro tvůrce pohyblivých obrázků

PopUpTober – tak byla pojmenována výzva, kdy tvůrci a milovníci pop-up obrázků měli po celý říjen vkládat na sociální sítě (především na Instagram) své výtvory na předem daná témata. Téma bylo pro každý den jiné. Šlo vždy o jedno anglické slovo, které mohl každý účastník ztvárnit libovolně podle své fantazie a umu.

Nápad uspořádat takovou výzvu měl v roce 2019 Keith Allen, tvůrce pop-up knih ze Spojených států (Cleveland, Ohio). Letos už tedy počtvrté vypsal 31 témat na každý říjnový den. A jaká témata to byla?

Obrázky z Instagramu Keitha Allena alias @5am_popup

Hned první den jsem se pokusila zapojit. A další dny už nemohla přestat… Ne že by to byla nějaká povinnost, ale tak moc mě to pohltilo! A taky bavilo sledovat nápady a umění ostatních účastníků z celého světa. Dodnes sama nechápu, kolik jsem toho za ten jeden měsíc zvládla! Naprosto ve „flow“… Znáte ten pocit?

Zpětně přidávám pro pobavení fotky a videa svých děl z výzvy PopUpTober i sem na webové stránky, obzvláště pro ty, kteří nejsou na Instagramu. Já s ním teprve pomalu začínám. A tak velkým překvapením pro mě bylo, když se díky Popuptoberu mou teprve asi 80. sledující stala má oblíbenkyně v papírovém inženýrství – samotná Yoojin Kim (New Haven, Connecticut, Spojené státy), o které jsem se zmiňovala i v článku Co je POP-UP. Srdíčka a milé komentáře od dalších hvězd v oboru mě také povzbudily.

Máte-li Instagram, najdete mě pod jménem @papirova_inzenyrka.

Do mé galerie výtvorů >> VSTUPTE TUDY <<. Na stránce je spousta fotek a videí, proto může načítání trvat krapet déle, ale stojí za to si pár vteřin počkat.

Bylo to opravdu zběsilé tempo – za jediný den vymyslet, zkoušet, vytvořit prototyp, vytvořit publikovatelnou verzi, nafotit, natočit,… Kdo bude pozorně sledovat, možná si všimne, že jsem pro některá témata použila už dříve vymyšlené výtvory, které znáte z těchto webových stránek. Ano, asi 3 takové příspěvky tam jsou, občas se mé nové nápady holt dostaly do slepé uličky a už byl čas začít zase s tématem dalšího dne. Bylo to opravdu náročné, ale zábavné a poučné.

Tak třeba zase v říjnu 2023! Jen si do té doby opravdu musím pořídit svůj pracovní koutek. Nejtěžší z této výzvy totiž asi bylo uhlídat před dětmi svá rozpracovaná díla na jídelním stole.

(EDIT 2023: Tak pracovní koutek stále nemám a svou energii momentálně musím vkládat jinam… Říjen holt není nejvhodnější měsíc. Ale sleduji letošní účastníky a v roce 2025 bych se zase ráda připojila.)

>> DO GALERIE MŮŽETE VSTOUPIT I TUDY <<

Který z výtvorů se vám nejvíce líbil nebo vás nejvíce pobavil? ✂️ Chtěli byste k nějakému návod? 👉 Napište do komentáře po článek.

Mou celoživotní zálibou jsou pohyblivé knihy. Ukazuji nejen dětem, že kouzlem každé ruky mohou z obyčejného papíru vznikat neobyčejná díla. Více o mém příběhu se dočtete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • právě k mání…
    Pop-up zajíc z papíru se srdcem, vejcem nebo vzkazem v packách